We gaan door over de energietransitie maar ook over een aantal praktische knopen die je moet doorhakken als je zelf…

4 gedachten over “De stekker uit de energietransitie | #242 Xtra”

  1. Heerlijke , informatieve uitzending.
    Heb zelf ook zonnepanelen.
    Toch betaal ik nu 3x zoveel als 5 jaar geleden. Leef overigens heel normaal .

  2. Toen ik vijf en vier jaar geleden nog ETH aan het minen was, zette ik bij negatieve tarieven niet alleen zes mining machines aan maar ook een strijkbout en een waterkoker en een wasmachine. De limit was eigenlijk mijn 3 stoppen in de stoppenkast. Ik begreep toen al niet waarom die zonnepaneelparken niet gewoon bitcoin ASICs aansloten. Alleen groentetelers begrepen het: ze hadden electriciteit over en gebruikten ASIC miners om tegelijk bitcoin te minen EN daarmee warmte voor hun kassen te produceren. Dit werd niet aan de grote klok gehangen omdat enkele politieke partijen (en lapzwans Alex de Vries) een grote mond hadden over electriciteitverbruik van bitcoin proof of work.

  3. hey Boris, als je thuis meer wel automtiseren met een open source project, dan zou je hier eens naar kunnen kijken.

    https://www.home-assistant.io/

    Heeft veel out-of-the-box mogelijkheden en een grote community met vanalles en nog wat.

    Data blijft lokaal.

  4. Geen politieke uitspraken doen maar wel Trump on the record een clown noemen. Verder praat deze man totale onzin. Ca. 2/3 van de opgewekte stroom gebruik je helemaal nooit zelf, komt door de 3 fasen in de meterkast. Ten tweede is het iedere keer de zogenaamde terugverdientijd. Let op dat is dus de tijd dat er daarna theoretisch iets terugverdiend wordt op je investering ten opzicht van niets doen. Dat is dus geen Rendabele ROi want een omvormer en warmte pomp moet dan vaak al vervangen worden. Ook is zo’n en wind niet aanvullend op betrouwbare stroom. Het zorgt juist voor totale onbalans en als laatste is de transitie onbetaalbaar, dat is al zichtbaar op de rekening dat de toeslagen vele malen hoger wordt terwijl het stroomverbruik in Nederland omlaag is gegaan. Je verdienmodel ervan maken is prima wat mij betreft maar vertel wel het echte verhaal.

Reacties zijn gesloten.

V for Valentine is de anti-politieke podcast over politiek, mens en samenleving met Robert Valentine en Boris van de Ven.

V for Valentine

V-Media B.V.

Amsterdam, Nederland